מוסדות " דור ודור" על שם הצדיק רבי דוד ומשה זצוק"ל הוקמו בשנת תשמ"ו (1986) ע"י הרב הצדיק המקובל רבי משה בן-טוב זצוק"ל ובניו, מתוך אכפתיות עמוקה למצב העם ובמטרה להרבות טהרה בעם ישראל, לסייע לנזקקים מתוך אהבת ישראל אמיתית ולהגדיל תורה ולהאדירה. מוסדות דור ודור מאגדים בין השאר את: "נשות דור ודור" ארגון ארצי לנשות ישראל המקיים קורסים לטהרת המשפחה ולהכשרת מדריכות בכל רחבי הארץ וכן פעילות הסברה מקיפה בקרב נשים מגל סוגי האוכלוסייה, "שלמותא" בית הספר להורות ומשפחה, המקיים קורסים לטהרת המשפחה ולהכשרת מדריכות בכל רחבי הארץ וכן פעילות הסברה מקיפה בקרב נשים מגל סוגי האוכלוסייה. "חסדי דור ודור" התומך במשפחות אומללות וביתומים ומספק מזון וביגוד למשפחות נזקקות. ו"תורת דור ודור" המפעיל רשת שיעורי תורה וכוללים בפריסה ארצית.

הרה"ק הרב משה בן טוב זצוק"ל

עכשיו, אחרי הסתלקותו של הרב הצדיק, המקובל רבי משה בן טוב זצוק’’ל, הולכת ונחשפת יותר ויותר מסכת חייו המופלאה.
רווית המופתים והפלאות רצופת החסד ואהבת ישראל. באמצעות קריאה במזוזה סייע הרב זצוק’’ל בעצה והדרכה לכל הפונים אליו, פעל ישועות הביא מזור לחולים ולנזקקים, פקד עקרות והשכין שלום בין איש לאשתו ובין אדם לחברו. אל הרב הגיעו מכל קצוות העם, דתיים ושאינם דתיים, ספרדים ואשכנזים, אחמי’’ם ועמך ישראל, כולם, מצאו ברב כתובת לברכה, ישועה והצלחה. הרה"ק הרב משה בן טוב זצוק’’ל נולד בשנת תר’’צ (1930) בעיר ווארז’אז’את שבמרוקו אשר בהרי האטלס. שמו ניתן לו בגלל חלום שחלמה אימו ע’’ה, בו נגלה אליה הצדיק ר’ דוד ומשה זיע’’א, היה מלומד בניסים, נפטר לפני 850 שנה הוא הורה לה שהבן שיוולד לה יקרא על שמו משה. הוריו זכו להיות הגבאים, התומכים והמחזיקים של ציון קברו של הצדיק ר’ דוד ומשה, אשר נמצא בכפר אגויים והם שבנו בזמנו את בית הכנסת שעל מקום ציון קברו.

הרה"ג שמעון בן טוב שליט"א

מוסדות דור ודור נוסדו בשנת 1986. הרב שמעון בן טוב שליט"א בנו וממשיך דרכו של מור אביו הרה"ק הרב משה בן-טוב זצוק"ל, הרב שמעון ליווה את מור אביו הקדוש במשך כשלושים וחמש שנה, ויחד אתו הקים את עולה של תורה, ואת מוסדות דור ודור על כל שלוחותיה, בארץ ובעולם, הרב שמעון בן טוב שליט"א יזם והגה את כל שלוחות דור ודור, את פרויקט הדגל של המוסדות, הטהרה פון, מחלקה בה יושבות עשרות נשים צדקניות ומתקשרות לנשים חילוניות ומשכנעות אותן להרבות טהרה, בד בבד, הקים את הבניין ברמת שלמה וכיום הרב שמעון ממשיך את דרכו של הרב זצ"ל בעזרה לאנשים מכל קצוות תבל בנתינת עצות, סגולות, והכוונה במגוון בעיות מכל הסוגים. במשך השנים האחרונות עזר הרב לעשרות אלפי אנשים שנושעו בזכות ברכותיו ועצותיו, הרב שמעון עוזר לאנשים בקבלת קהל, ודרך תכנית הרדיו 'עוצו עצה' שזכתה לתהודה רבה בציבור ולהאזנה של עשרות אלפי מאזינים. ומקבל קהל במשרדו במרכז מוסדות דור ודור.

תרומה להמשך הפעילות ותמיכה במוסדות

חדרו של הרב זצוק"ל

חדרו הקדוש של הרב בן טוב זצוק”ל, בו פעל ישועות, פתוח לקהל הרחב להדלקת נרות, תפילה ובקשות, מדי יום. חדרו של הרב זצוק”ל בבניין “מוסדות דור ודור” ברחוב אביתר הכהן 9 (פינת רח’ בר אילן 25) שבירושלים, פתוח מידי יום מ-8:30 בבוקר עד 17:00 אחה”צ, ניתן לבוא ולהדליק נר לזכר צדיק המזוזות, ולשאת תפילה מיוחדת בחדרו. רבים כבר נושעו בזכות התפילה והדלקת נרות בחדרו הטהור, בו היה מקבל ומברך את הקהל. כמו”כ בחדר הרב מתארגנות קבוצות לאמירת “נשמת כל חי” ופרקי תהילים. לתאום קבוצות: 02-5910008 ניתן להעביר שמות לברכה ולתפילה או להנצחה בלוח על קיר חדרו של הרב זצוק”ל. לפרטים ולמסירת שמות: 02-5910008, 02-5910027
IMG_0190-1

ציונו הקדוש של הרב

 

בזכות הצדיק הזה… נכנסתי ונושעתי! מי לא זקוק לברכה? לזיווג? לרפואה? פרנסה? ציונו הקדוש של הרה”ק צדיק המזוזות רבי משה בן-טוב זצוק”ל המכונה בפי כל “המזוזה של בית העלמין” ממוקם בכניסה להר המנוחות שבגבעת שאול בירושלים.

סמוך לקברו של הראשל"צ הרה"ק הרב מרדכי אליהו זצוק"ל ולימינו של בעל החיד"א הקדוש וכבר ידוע שגדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם בזמן הקצר שעבר מאז פטירתו של הרב, רבים כבר נושעו בזכות התפילה על ציונו הקדוש. הציון פתוח 24 שעות.

 

הקמת מבנה וכיפה על ציון הצדיק 
ציון הרב המפואר נועד כדי לכבד ולהנציח כראוי את זכרו של צדיק המזוזות, אשר פעל רבות למען עם ישראל, הרב משה בן טוב זצוק”ל, הוחלט להקים מבנה עם כיפה מעל ציון הצדיק בהר המנוחות שבירושלים. למרות הקשיים העצומים בביצוע משימה כזו בכל המישורים, ובמיוחד הכספי, אנו פונים אליך ומבקשים את סיועך לקחת חלק במשימה קדושה זו של הנצחת הצדיק. בשעה טובה הוקם המבנה והכיפה, מה שנשאר עכשיו, לך תורם נכבד, להיות שותף יחד אתנו.

לוחות ברכה והנצחה בציון הקדוש ובישיבה
ציון הרב בתוך הציון הקדוש של הרב משה בן טוב זצוק”ל ובישיבה הסמוכה יוצבו שני לוחות: האחר לברכה, בו יחרטו לעד שמות המבקשים שתלמידי הישיבה יתפללו ויזכירו את שמם על קברו של הצדיק לברכה ולהצלחה והשני להנצחה, בו יחרטו שמות יקיריהם של התורמים הנכבדים ויוקדש יום לימוד וברכות מצווה לעילוי נשמתם. כמו כן ניתנת אפשרות מיוחדת במינה לשותפות באמצעות רכישת “לבנה” במבנה הציון הקדוש עצמו.